Zvolte si oblast:

Be Part of LOStheULTRAMAR

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Projekt
Kraj Celostátní působnost
Název programuKultura
Název projektuBe Part of LOStheULTRAMAR
Internetové stránky projektu

https://www.bpart.cz

Číslo projektuKU-CA2-021
Realizátor projektu

BPART z.s.

Partner projektu z donorského státu

Dansverkstæðið (Island)

Partner projektu z ČR

MEETING BRNO, z.s.
Sdružení pro bezbariérovou kulturu Nedomysleno, z.s.

 

Status

Předpokládaná doba realizace: 04/2022–10/2023

Další informace

Cílová skupina: Romové, ostatní menšiny, veřejnost

Celkové způsobilé výdaje projektu

5 105 400 Kč

Schválený grant

4 594 860 Kč (90 %)

Stručné shrnutí projektu:

Be Part of LOStheULTRAMAR je umělecký komunitní projekt inspirovaný již kultovním představením mexického souboru Foco alAire LOStheULTRAMAR.  Profesionální performeři z Česka a Islandu se formou společného tvůrčího semináře vedeného mexickým souborem seznámí s konceptem a choreografickým materiálem představení LOStheULTRAMAR.

Česko-islandsko-mexický tým následně aplikuje principy tvorby a představení na vybrané komunity v Brně (2022), Reykjavíku (2022) a Praze (2023). Každou komunitní práci tak povedou 2 umělečtí ředitelé souboru Foco alAire, 5 mexických umělců, 5 českých a 5 islandských.

Do projektu se zapojí 1–2 místní kapely, které adaptují původní mexické lidové písně a představení doprovodí živou hudbou.

Spolupráce s každou komunitou vyvrcholí představením, které bude uvedeno v rámci akce každé z partnerských institucí: Brno – festival Meeting Brno, Reykjavík – Dansverkstaðið, Praha – Mezi ploty.  Do projektu budou zapojeny různé specifické cílové skupiny. V Brně se počítá s Romskou menšinou z vyloučených lokalit, v Reykjavíku s komunitou uprchlíků a v Praze s lidmi trpícími duševním onemocněním.

Celý cyklus uzavře mezinárodní konference moderovaná sociologem nebo antropologem a promítání dokumentu, který bude zachycovat průběh práce a její výstupy.