Zvolte si oblast:

2024

Aktuality programu Zdraví pro rok 2024.

ilustrace

Vydáno

Evaluační zpráva - program Zdraví

Pátá zveřejňovaná evaluační zpráva je věnovaná programu CZ-Zdraví. Cílem evaluace bylo zhodnotit, zda Program Zdraví plní stanovené cíle a zejména to, jak do budoucna navázat na dosažené výsledky.

Vydáno

Dětí a mladistvých s psychickými problémy stále přibývá. VFN rozšiřuje péči

Rozšíření multidisciplinárního týmu, zkvalitnění ambulantní péče, terapie hrou, moderní terapeutické a edukační aktivity, vybudování a vybavení dvou unikátních terapeutických zahrad nebo posílení informovanosti rodičů, tak vypadá další rozšíření psychiatrické péče o mladistvé, ke kterému přistoupila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze v rámci projektu „Edukačně terapeutické centrum VFN“ na Psychiatricé klinice. Projekt pro adolescenty za více než 14,5 milionu korun je financován z Fondů EHP 2014-2021.

Vydáno

Život s demencí – projekt Charity Ostrava přispěl k osvětě a podpoře neformálních pečujících

Onemocnění demencí zásadně mění život nemocného člověka i jeho blízkých. Podpora rodiny, stabilní zázemí a využití profesionálních služeb umožňují nemocnému prožívat jeho život co nejkvalitněji. Charita Ostrava, Lékařská fakulta Ostravské univerzity spolu s partnery uskutečnili projekt zaměřený šíření informací o životě s demencí a podporu neformálních pečovatelů.

Vydáno

Jak vykouzlit úsměv mámy? Průlomový projekt Perinatal.cz se zabývá ženskou psychikou během těhotenství a mateřství

Národní ústav duševního zdraví a Úsměv mámy se zaměřily na problematiku duševního zdraví žen v období těhotenství a mateřství. Na oblast, kterou se dosud v České republice nikdo systematicky nezabýval. V projektu proběhla studie, která by mohla být základem plošného screeningu psychiky maminek a systému pomoci těm, které to potřebují.